VIDEO Zlatan a marcat din nou pentru Suedia și a intrat în topul selecțiilor la națională

0
2086

Zlatan Ibrahimovic (33 de ani) și-a făcut din nou datoria la echipa națională a Suediei. Golgheterul lui PSG și cel mai bun marcator all-time al reprezentativei suedeze a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă în amicalul cu Iran (3-1), disputat la Solna, pe ‘Friends Arena’.
zlatan
Suedia s-a impus la două goluri diferență în fața a 33.700 de spectatori, scorul fiind deschis în minutul 11, de Zlatan. Ibrahimovic a dat apoi pasa de gol la reușita lui Marcus Berg, din minutul 21, iar Ola Toivonen a închis tabela în minutul 89, după ce veteranul Javad Nekounam a redus din handicap, din penalty, în prima repriză (24).